Leden 2007

Cisco Router eSIM

3. ledna 2007 v 22:24 | LR |  Podobné projekty
Program Cisco Router eSIM umožňuje vyzkoušet si základní konfiguraci směrovačů Cisco - konfigurace rozhraní, přidělení IP adres, nastavení hesel a spuštění RIP.

Připravený je jeden scénář s pevnou konfigurací topologie a definovanými úkoly. Uživatel může přepínat mezi konzolemi směrovačů a zobrazit si topologii nebo seznam úkolů s vyznačením stavu (splněno/nesplněno). Velkou nevýhodou je absence možnosti uložení stavu. Pokud program vypnete, tak musíte příště začít znovu.

Program je sice ve flashi, ale je distribuován buďto jako exe soubor pro OS Windows a nebo pro Mac. Ke stažení je buďto veřejně na některých stránkách Cisco akademií a nebo v sekci Tools po nalogování do Cisco Netacad (pro studenty Cisco Academy).

Screenshot sem nedám, protože při spuštění programu musíte odsouhlasit všelijaké podmínky obsahující i striktní zákaz šíření téměř čehokoliv souvisejícího s programem.

Boson Netsim for CCNP

3. ledna 2007 v 21:25 | LR |  Cisco certifikace
Na Security portálu vyšel před časem článek Cracking for Fun, part 1: BOSON NETSIM for CCNP 6.0. Podrobný návod na získání přístupu k plné verzi simulátoru nabízejícího virtuální laboratoř na poměrně použitelné úrovni.