ČWUT - wiki o ČVUT

1. ledna 2006 v 23:39 | LR |  Život na FELu
V prosinci jsem toho do blogu moc nenapsal, jedním z důvodů (samozřejmě až po škole :-)) byla příprava spuštění MediaWiki na ČVUT a s tím spojená změna vzhledu serveru Student. První impuls k zahájení tohoto projektu přišel od Josefa (t.č. v Japonsku) během prázdnin. Instalace MediaWiki proběhla bez problémů, vytvořil jsem několik zkušebních stránek a dál byl až do listopadu klid. Čekali jsme na nové logo, jakožto jednotící prvek Studenta, ČWUT a časopisu Středník.

Pak se začal neúprosně blížit původně plánovaný termín spuštění (první týden v prosinci - 3. výročí existence serveru Student). Wiki chyběly dvě zásadní věci: nový design a obsah. Student byl na tom na první pohled lépe, chyběla mu jen předělávka vzhledu. Při podrobnějším prozkoumání je však změna designu v systému phpRS, na kterém Student běží, horší práce než vše okolo MediaWiki. Samozřejmě jsme to všechno nestíhali a navíc jsem dával přednost škole a tak to skoro celé udělal Josef sám. Za to si zaslouží velký obdiv.

Poslední víkend před Vánoci mohla být celá sláva spuštěna. Největším překvapením byl první komentář k novému vzhledu serveru obsahující slova chvály - nikdo si totiž nedělal zbytečné iluze o tom, že by takto razantní změna byla mezi čtenáři vítána. Pak již šlo vše podle předpokládaného scénáře. Ozvalo se poměrně hodně nespokojených čtenářů. Někomu se nelíbí logo, jiný nemá rád barvy... Naštěstí se objevilo i dostatečné množství konstruktivní kritiky, kterou se budeme snažit použít k dalšímu zlepšení.

Komentáře k ČWUT se týkaly především názvu, ozval se i pesimista pochybující nad tím, jestli se najde na ČVUT dost dobrovolníků, kteří by se starali o aktuálnost obsahu. V tomto ohledu jsme se snažili podpořit zájem soutěží o trička. Zatím jsem s růstem obsahu spokojen, ačkoliv jsem nečekal, že několik málo lidí bude generovat velké množství kvalitního obsahu. Myslel jsem si, že budou převládat drobné editace od většího množství uživatelů. Jsem docela zvědavý, jestli se tento trend změní, až spustíme masovější propagaci ČWUT. Zatím jsme propagaci omezili na odkazy na serveru Student. Dál jsem si udělal drobný experiment. Poslal jsem zprávu na Bubenečské newsy, kde jsem vložil dva odkazy. První vedl na hlavní stránku a druhý na článek o klubu na Bubenečské koleji. Podle statistik lze odhadnout počet unikátních návštěv přes druhý link na 50 za prvních 5 dní.

Doufám, že se ČWUT bude rozvíjet ke spokojenosti všech a že do půl roku budeme mít větší počet článků než mají na MFF UK :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama